Žemės ūkio ministrė įvertino kaip žiemą „Kietaviškių“ šiltnamiuose bus auginamos daržovės

administratoriusKTVNaujienos

Kietaviškių šiltnamiai

Žemės ūkio ministrė įvertino kaip žiemą „Kietaviškių“ šiltnamiuose bus auginamos daržovės

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė lankėsi didžiausiame Lietuvoje šiltnamių komplekse „Kietaviškių gausa“. Įmonė šiuo metu vykdo rekonstrukciją, kurią baigusi, jau šiemet galės pasiūlyti šviežių lietuviškų daržovių ištisus metus. Tai yra vienas iš pirmųjų tokių šiltnamių modernizacijos projektų Baltijos šalyse.

Bendrovėje diegiamos inovacijos leis sėti ir skinti daržoves keletą kartų per metus, o tai reiškia, kad šviežių lietuviškų daržovių bus galima įsigyti net ir žiemą.

„Mums yra reikalingos Lietuvoje užaugintos daržovės. Iki šiol didelė dalis produkcijos atvažiuoja iš svetur, o mes saviškės beveik nevartojame. Esamą padėtį būtina keisti“, – įsitikinusi žemės ūkio ministrė.

Baltraitienė sveikino modernizacijos iniciatyvą, teigdama, kad žemės ūkio ministerija pasiryžusi palaikyti šiltnamių sektoriaus plėtrą Lietuvoje.

„Žmonių suvokimas pamažu keičiasi ir jie supranta Lietuvoje užaugintos daržovės naudą. Gyventojams siūlome natūralią ir šviežią produkciją, kuri dar tą pačią dieną nuskinama ir pristatoma į prekybos vietas, o tuo pačiu – gali atsidurti ir vakarienės lėkštėje. Norime ir galime prisidėti prie lietuviškų daržovių vartojimo įpročių keitimo“, – sako „Kietaviškių gausos“  direktorius Mindaugas Pupienis.

Baigusi rekonstrukcijos projektą „Kietaviškių gausa“ turės dešimt naujų modernių šiltnamių, bendrovė taip pat naudosis ir dešimčia jau turimų šiltnamių. Šiuo metu įmonė savo produkciją augina 12 hektarų plote, kuris pasibaigus statyboms išaugs iki 20 hektarų.  Apžiūrėdama netoli Elektrėnų vykstančias statybas žemės ūkio ministrė taip pat susitiko su Lietuvos šiltnamių asociacijos nariais ir aptarė šio sektoriaus perspektyvas šalyje bei kaip paskatinti gyventojus valgyti vietines daržoves.