Šių metų lietuviškų agurkų derlius – kaip niekad anksti

administratoriusKTVNaujienos

Kietaviškių šiltnamiai

Nors žiema tęsis dar bent porą savaičių, tačiau jau galime pastebėti pirmuosius pavasario ženklus. Šiandien prekyboje pasirodė pirmieji „Kietaviškių gausos“ šiltnamiuose užauginti ilgavaisiai agurkai. Šių metų agurkų derlius pasirodė beveik mėnesiu anksčiau negu praėjusiais metais. Taip pat netrukus bus galima mėgautis lietuviškomis salotomis, o balandžio mėnesį ragausime pirmųjų lietuviškų pomidorų.

Pirmieji agurkai nuskinti žiemą

Stovėdami prie prekystalių neretai sukame galvą ir mąstome, kokią daržovę rinktis – lietuvišką ar išaugintą egzotiškuose kraštuose? Šį galvosūkį galima išspręsti pasirenkant šviežesnę lietuvišką produkciją iš pirmojo šių metų „Kietaviškių gausos“ agurkų derliaus. Žiemą labai jaučiamas šviežių daržovių trūkumas, todėl, pasak įmonės atstovų, dabar bus galima kokybiškai jį užpildyti.

„Kietaviškių gausos“ verslo plėtros vadovas Karolis Montvila sako, kad gyventojai vis labiau vertina Lietuvoje užaugintas daržoves. „Nuskynėme daugiau negu dvi tonas ilgavaisių agurkų ir jau šiandien pirmojo derliaus vaisius išvežėme į didžiuosius prekybos centrus“, – pasakoja K. Montvila.

Ankstyvas daržovių derlius

K. Montvila atskleidžia, kad šviežiais lietuviškais agurkais žiemą nesidžiaugėme kone dešimtmetį. Ankstyvas šiais metais bus ir pomidorų derlius. „Pirmieji agurkai tradiciškai pasirodydavo pavasario pradžioje, pomidorai – gegužės mėnesį. Daržoves sausio mėnesį sodinome panašiu metu, kaip ir praėjusiais metais, tačiau derlių skiname anksčiau. Džiaugiamės, kad šiais metais neteko laukti pavasario ir galime pasiūlyti vartotojams šviežių daržovių jau dabar“, – sako K. Montvila.

Pirmieji agurkai „Kietaviškių gausos“ šiltnamiuose pradėti sodinti sausio viduryje. Naujame šiltnamyje, kuriame įrengta moderni apšvietimo ir mikroklimato palaikymo sistema, leidžianti daržovėms augti visus metus, buvo pasodinta šiek tiek daugiau negu pusė hektaro agurkų. Senuose įmonės šiltnamiuose – hektaru daugiau.

Baigiami šiltnamių atnaujinimo darbai

Šiuo metu įmonėje baigiami šiltnamių atnaujinimo darbai, po kurių lietuviški agurkai ir salotos bus auginami visus metus. Šiltnamiuose jau yra įdiegta moderni apšvietimo ir mikroklimato palaikymo sistema, kuri dar kitaip vadinama šviesos kultūra. Pasitelkusi šią technologiją, įmonė turės galimybę prailginti daržovių sezoną.

K. Montvila tikina, kad įgyvendinus projektą, kasmet užderės iki 7,5 tūkstančių tonų agurkų ir pomidorų. Salotų tikimasi užauginti iki pusantro milijono vienetų. „Šiltnamių atnaujinimo darbus pradėjome ne tik norėdami padidinti auginamos produkcijos kiekį, bet ir įtvirtinti visiškai naują daržovių auginimo būdą. Tai nėra vienintelė mūsų naujiena – šiais metais taip pat pasiūlysime daugiau įvairių rūšių pomidorų ir salotų“, – atskleidžia K. Montvila.

Įgyvendinus visą projektą „Kietaviškių gausa“ taps didžiausiu modernių šiltnamių ūkiu Baltijos šalyse.

Pirmųjų agurkų derlius 2

Pirmųjų agurkų derlius 3