„Kietaviškių gausa“ baigė svarbią investiciją: pastatyta biokuro katilinė

administratoriusKTVNaujienos

Kietaviškių šiltnamiai

Matas Miknevičius
„Verslo žinios“

Daržoves šiltnamiuose auginanti „Kietaviškių gausa“ baigė vieną svarbiausių investicijų įmonės istorijoje – pasistatė kogeneracinę biokuro katilinę, leisiančią sumažinti milijonines išlaidas šilumai ir elektrai.

Iki šiol šiluma įmonės šiltnamius pasiekdavo vien iš Elektrėnų elektrinės nutiesta trasa, tačiau dėl didelės energijos kainos ir pasenusios trasos, kurioje daug šilumos buvo prarandama, išlaidos kasmet siekdavo apie 1–2 mln. Eur.
„Dabar Elektrėnų elektrinės šilumos kaina jau nėra tokia didelė, kokia buvo tada, kai pradėjome rengti katilinės statybų projektą, nes ir jie pradėjo naudoti biokurą. Tačiau mums už kainą svarbiau yra kitas dalykas – kad šiluma nebūtų prarandama tiekimo metu“, – kalba Karolis Montvila, „Kietaviškių gausos“ verslo plėtros vadovas.

Katilinė, kurią pagamino ir montavo bendrovė „Enerstena“, įmonei atsiėjo beveik 3 mln. Eur. Jos statybos yra dalis bendro 15 mln. Eur atsinaujinimo projekto, kurį iš dalies finansuoja ES.

VŽ jau rašė, kad pirmąjį šiltnamių modernizacijos etapą didžiausia šalies daržovių augintoja baigė praėjusių metų vasaros pabaigoje. Įmonė pirmiausia pastatė naują 5 ha šiltnamį, kuriame šiuo metu jau nuimamas daržovių derlius.
Dėl naujojo šiltnamio įmonės auginamų daržovių plotas padidėjo 20%, iki 15 ha. Naujas modernus šiltnamis yra dvigubai aukštesnis už senuosius – jo aukštis siekia beveik 8 metrus.

Naudingiausia vasarą

Kaip skelbia įmonė, kogeneracinė jėgainė ypatinga tuo, kad šilumos ir elektros energija gaminama vienu metu, o abiejų rūšių energija yra panaudojama. Įprastinėse kondensacinėse elektrinėse dažniausiai naudingai suvartojamas tik trečdalis kuro, o mažos kogeneracinės elektrinės efektyvumas gali siekti net 90%.

Bendrovės jėgainėje pirmiausia buvo sumontuotas 5 megavatų galios biokuro katilas, 6 megavatų galios deginimo pakura, vėliau – kogeneracinė jėgainė, kurios galia – 1.700 kilovatų elektros energijos ir 1.700 kilovatų šilumos.

Daugiau skaitykite portale „Verslo žinios“: http://vz.lt/agroverslas/2017/02/24/kietaviskiu-gausa-baige-svarbia-investicija-sumazins-milijonines-islaidas