To dar nebuvo: pirmosios Kalėdos su šviežiais lietuviškais agurkais

administratoriusKTVNaujienos

Kietaviškių šiltnamiai

Nuo seno lietuviai raugindavo ir kitaip konservuodavo daržoves tam, kad jomis džiaugtis galėtų ir šaltuoju metų laiku. Mat lapkričio, gruodžio ir sausio mėnesiais mūsų šalyje dėl natūralios šviesos ir šilumos trūkumo jų užsiauginti beveik neįmanoma. Tačiau lietuviškų daržovių augintojai šiemet iš esmės pakeitė žaidimo taisykles: šalies gyventojai pirmą kartą Lietuvos istorijoje per Kalėdas galės džiaugtis ką tik nuskintais lietuviškais agurkais, o šia ypatinga proga – jie pirkėjų dėmesį prikausto neįprastomis pakuotėmis. 

Raugintos daržovės buvo vienas iš pagrindinių vitaminų šaltinių, padėdavusių mūsų protėviams iškęsti šaltąjį periodą, kai nebūdavo šviežių žalumynų. Tačiau niekam ne paslaptis, kad konservuotos, karščiu apdorotos arba ilgus atstumus transportuotos daržovės praranda dalį vitaminų ir naudingų medžiagų kiekiu šviežioms neprilygsta. Tad panašu, kad nuo šių metų įprotis konservuoti gėrybes po truputį praras prasmę, mat šviežių daržovių jau galime įsigyti ir lapkričio pabaigoje, galėsime ir per Kalėdas.

„Šiemet pirmą kartą mūsų visų švenčių stalą praturtins ką tik nuskinti lietuviški agurkai, o ta proga – jie pasipuošė, kaip dera. Pirmieji Kalėdoms užauginti agurkai – specialiose kalėdinėse pakuotėse, tad tikimės, kad tokios linksmos daržovės tikrai privers nusišypsoti ir pirkėjus“, – džiaugiasi „Kietaviškių gausos“ Verslo plėtros vadovas Karolis Montvila.

Tokiais kalėdiniais atributais pakuotės išpuoštos ne veltui – Kalėdų senelis ir elfai simbolizuoja „Kietaviškių gausos“ darbuotojus ir jų rankų darbą, kurių dėka šiemet didžiąsias metų šventes net ir sningant pirmą kartą istorijoje galėsime pasitikt su ką tik nuskintomis daržovėmis.

Kaip žiemą užauga agurkai?

Spalvingos pakuotės nepalieka abejingų pirkėjų – jie nustebinti iki šiol nematytu agurkų pateikimu. Tačiau neretam kyla klausimas, kaip vis tik žiemą užauga daržovės?

„Šiais metais baigėme kelių metų trukmės modernizavimo projektą ir atnaujintuose šiltnamiuose įdiegėme šviesos kultūrą – daržovių apšvietimo ir mikroklimato palaikymo sistemą, kuri leidžia auginti agurkus ir salotas bet kuriuo metų laiku. Augalai apie dvidešimt valandų per parą praleidžia šviesoje, o šiluma taip pat reguliuojama  automatiškai, prisitaikant prie augalų poreikių. Tai leidžia salotas ir ilgavaisius agurkus auginti tokiais pačiais tempais, kaip vasarą, net ir lauke esant speigui“, – aiškina K. Montvila.

Nuskynus agurkus iš ryto, tos pačios dienos popietę jie jau būna prekybos centruose. Priešingai nei atvežtinės daržovės, kurios iki mūsų atkeliauja per ilgesnį laikotarpį. Taigi, principas paprastas ir naudingas vartotojams – ką tik nuskintas daržoves parduotuvėse galima įsigyti šviežias ir maistingas.

Agurkai Kalėdoms jau pasodinti

„Kol vienas agurkų derlius nuimamas, pakuojamas į kalėdines pakuotes ir keliauja į prekybos tinklus, tuo pačiu metu sodinamas ir naujasis. Jau greitai agurkų derlius bus nuimamas nuo vos prieš savaitę pasodintų daigelių. Šie neseniai pasodinti agurkai ir pasieks vartotojus per šventes“, – sako „Kietaviškių gausos“ vyriausiasis agronomas Nerijus Rakickas.

Toks nepertraukiamas gamybos procesas leis Lietuvos gyventojams nejusti daržovių stygiaus kiaurą žiemą. Mat šviesos kultūroje auginami ilgavaisiai agurkai derlių nokina apie keturis mėnesius, tad nauji agurkų daigai sodinami tris kartus per metus.